100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada 2018 roku świętowaliśmy w Szkole bez Granic wielki dzień - 100 lat Niepodległości Polski.

Jak to jest w zwyczaju, rozpoczęliśmy od Urodzinowego Tortu przygotowanego przez Magdalenę Lipiec, uczennnicę szkoły.

Program uroczystości przygotowali uczniowie obu oddziałów szkoły - tak wielkie święto musiało skupić wszystkich razem.

Artyści przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski od jej początków aż po dzień dzisiejszy - było więc czasem trochę smutno, ale na scenie i wśród gości dominowała radość.

Pięknym akcentem był wspólnie odśpiewany Hymn Polski - ponadtrzystuosobowy chór uczniów i rodziców robił ogromne wrażenie!
Urodziny Niepodległej uświetnione były szczególnie - Mrs. Lesley Duncan ogłosiła oficjalnie rejestrację pierwszego na świecie tartanu polskiej szkoły - Wojtek No Boundaries School Tartan. Zobaczyliśmy też gotowy Tartan, który z tej okazji przyniósł Nick Fiddes z DC Dalgliesh & Scotweb a wręczyła go nam Aileen Orr - Tartan jest naprawdę piękny!
Dzień ten był też ważny dla nowych uczniów Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka - blisko 80 członków społeczności szkolej  zostało pasowanych na uczniów.

galeria 1:

galeria 2:

zapraszamy też od obejrzenia filmów, kiliknij tutaj

Bardzo dziękujemy Gościom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w naszej uroczystości. Byli to:

Mrs. Aileen Orr - Patronka szkoły

Mrs. Lesley Duncan - Patronka szkoły

Pani Kosul Jolanta Srebrakowska

Mr. Nick Fiddes - DC Dalgliesh & Scotweb, producent naszego Tartanu

Mrs. Patricia Todd reprezentująca The Scottish Register of Tartans

p. dr Beata Kohlbek z Edinburgh University

Mr. John Ogden z Edinburgh College

Z okazji 100-lecia Niepodległej życzmy sobie wszystkiego, co najwspanialsze w naszym polonijnym życiu!