Już 10 lat minęło...

Długo czekaliśmy na ten dzień – 1 czerwca 2019 roku społeczność Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka obchodziła jubileusz 10 – lecia działalności.

Świętowaliśmy całą szkołą – do oddziału w Edynburgu dołączyli uczniowie z Livingston.

Miło było wspólnie z zaproszonymi Gośćmi wspominać dawne czasy. Było mnóstwo zdjęć, które wywoływały różne refleksje. Pierwsza jest taka, że najmniej fotogeniczne są najważniejsze dla szkoły „zwykłe” lekcje.

Jednocześnie zdziwieni byliśmy, jak wiele wydarzyło się w naszej szkole przez te 10 lat.

Pierwszą część naszej uroczystości przygotowali uczniowie z Livingston. Wspominali najważniejsze wydarzenia oraz mówili wierszem o zaletach i ... zaletach :) nauki w polskiej sobotniej szkole.

Następnie uczniowie z Edynburga wprowadzili wszystkich w nastrój zbliżających się już wielkimi krokami wakacji. Po wesołych wierszykach i tańcach wszyscy zaśpiewaliśmy LATO, LATO CZEKA!

Bardzo dziękujemy naszym Gościom, że świętowali z nami ten miły dzień.

Dziękujemy p. Konsulowi Ireneuszowi Truszkowskiemu, naszym wspaniałym patronkom: Aileen Orr i Lesley Duncan, p. Mai Kozłowskiej z Business Gateway, paniom dyrektorkom zaprzyjaźnionych polskich szkół – Małgorzacie Firlit i Lucynie Gil, druhnie Agnieszce Wojtkowiak (autorce hymnu szkoły) oraz Rodzicom i Przyjaciołom szkoły.

Dziękujemy też naszym absolwentom: Weronice, Elizie, Julii, Zosi i Arturowi, którzy przyjechali z Livingston powspominać dobre czasy, gdy byli uczniami.