Teatr Włóczykij - Zapraszamy na bajkę Przygody jeża z miasta Zgierza

Chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci na przedstawienie teatralne jakie organizujemy 3 czerwca w St. Mary’s Star of the Sea

Adres 106 Constitution Street, EH6 6AW Edynburg (dla rodziców z Edynburga informacja, że jest to sala w której były organizowane bale karnawałowe z zeszłych latach)

Odbędą się dwa spektakte tego samego przedstawienia pierwszy o godz. 14.00, drugi o 16.00.

Bilety w cenie £3 wyłącznie dla dzieci można zamawiać w szkole (możliwość zaproszenia dzieci spoza szkoły).

Na spektakl ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wyłącznie dla dzieci.

Rodzice proszeni są o odebranie dzieci po 1.5h od rozpoczęcia przedstawienia.

Poniżej załączam info o teatrze i przedstawieniu.

Teatr Włóczykij przedstawia

bajkę Wandy Chotomskiej Przygody jeża spod miasta Zgierza

Jest to 40 minutowe przedstawienie dla dzieci 3+ oparte na bajce Wandy Chotomskiej Przygody jeża spod miasta Zgierza. To przepiękna i wzruszająca opowieść

o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu małego człowieka.

Głównym bohaterem bajki jest mały jeż, który bardzo tęskni za swoją rodzina i dlatego postanawia wyruszyć na poszukiwanie krewnych. Po drodze napotykają go przeróżne niespodzianki i przeszkody ale po pokonaniu trudności znajduje liczną rodzinę i jest najszczęśliwszym jeżem na świecie.

Po spektaklu Teatr „Włóczykij” proponuje również dzieciom 40 minutowy warsztat nawiązujący do tematyki przedstawienia i składający się z dwóch części:

• teatralno-językowej, podczas której dzieci przechodzą treści spektaklu za pomocą przymiotników opisujących emocje i stan małego jeża w poszczególnych etapach jego podróży.

Celem tej części warsztatu jest umiejętność nazwania i odróżniania emocji.

• plastycznej, w której dzieci będą mogły przenieść poznane emocje na papier

i narysować swoją rodzinę (wesołego tatę, siwego dziadka z wąsami, radosną mamę, usmiechnietą bacię z kokiem, itp.)

Teatr „Włóczykij” jest polskim teatrem obwoźnym dla dzieci. Powstał z marzeń

i potrzeby tworzenia dla maluchów i dzieci mieszkających na emigracji.

Został założony w styczniu 2011 roku w Londynie przez Ewę Zielińską – aktorkę, reżysera i animatora kultury.

Głównym celem Teatru „Włóczykij” jest umożliwianie dzieciom regularnego kontaktu z żywym językiem polskim w formie zabawy oraz dostarczanie niezapomnianych wrażeń, które pobudzają wyobraźnię i tym samym wzbogacają język.

„Włóczykij” proponuje dzieciom teatr oparty na ciekawym i bogatym słownictwie przeplatanym muzyką, śpiewem i tańcem oraz dźwiękami przyrody i pięknymi kolorami. Tak jak w teatrze, nie brakuje tu śmiechu i zabawnych sytuacji a czasami też łez

i refleksji.

Po londyńskiej premierze we wrześniu 2011, Teatr „Włóczykij” odwiedził wiele ośrodków polonijnych i szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Franacji i Polsce.

Spektakl został realizowany przez Teatr „Włóczykij”, scenografa Ewę Woźniak oraz muzyka Tomasza Tereszaka ze Stowarzyszenia De-Novo z Podkarpacia.

Więcej informacji na stronie internetowej www.teatr.co.uk a o szczegóły proszę pytać mailowo lub telefonicznie:

Kontakt:

Ewa Zielińska