Teatr Włóczykij - Zapraszamy na bajkę Przygody jeża z miasta Zgierza

Chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci na przedstawienie teatralne jakie organizujemy 3 czerwca w St. Mary’s Star of the Sea

Adres 106 Constitution Street, EH6 6AW Edynburg (dla rodziców z Edynburga informacja, że jest to sala w której były organizowane bale karnawałowe z zeszłych latach)

Odbędą się dwa spektakte tego samego przedstawienia pierwszy o godz. 14.00, drugi o 16.00.

Bilety w cenie £3 wyłącznie dla dzieci można zamawiać w szkole (możliwość zaproszenia dzieci spoza szkoły).

Bilety można zakupić w szkole w soboty 26 maja lub 2 czerwca albo zarezerwować mailowo: info@szkolabezgranic.org.

Na spektakl ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wyłącznie dla dzieci.

Rodzice proszeni są o odebranie dzieci po 1.5h od rozpoczęcia przedstawienia.

Więcej o teatrze i przedstawieniu.

Teatr Włóczykij przedstawia

bajkę Wandy Chotomskiej Przygody jeża spod miasta Zgierza

Jest to 40 minutowe przedstawienie dla dzieci 3+ oparte na bajce Wandy Chotomskiej Przygody jeża spod miasta Zgierza. To przepiękna i wzruszająca opowieść

o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu małego człowieka.

Głównym bohaterem bajki jest mały jeż, który bardzo tęskni za swoją rodzina i dlatego postanawia wyruszyć na poszukiwanie krewnych. Po drodze napotykają go przeróżne niespodzianki i przeszkody ale po pokonaniu trudności znajduje liczną rodzinę i jest najszczęśliwszym jeżem na świecie.

Po spektaklu Teatr „Włóczykij” proponuje również dzieciom 40 minutowy warsztat nawiązujący do tematyki przedstawienia i składający się z dwóch części:

• teatralno-językowej, podczas której dzieci przechodzą treści spektaklu za pomocą przymiotników opisujących emocje i stan małego jeża w poszczególnych etapach jego podróży.

Celem tej części warsztatu jest umiejętność nazwania i odróżniania emocji.

• plastycznej, w której dzieci będą mogły przenieść poznane emocje na papier

i narysować swoją rodzinę (wesołego tatę, siwego dziadka z wąsami, radosną mamę, usmiechnietą bacię z kokiem, itp.)

Teatr „Włóczykij” jest polskim teatrem obwoźnym dla dzieci. Powstał z marzeń

i potrzeby tworzenia dla maluchów i dzieci mieszkających na emigracji.

Został założony w styczniu 2011 roku w Londynie przez Ewę Zielińską – aktorkę, reżysera i animatora kultury.

Głównym celem Teatru „Włóczykij” jest umożliwianie dzieciom regularnego kontaktu z żywym językiem polskim w formie zabawy oraz dostarczanie niezapomnianych wrażeń, które pobudzają wyobraźnię i tym samym wzbogacają język.