Dziękujemy za wysłanie wiadomości
W celu kontaktu z wybranym nauczycielem prosimy o wypełnienie poniższego formularza

Studia magisterskie ukończyłam w 2012 na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz studia licencjackie na kierunku Praca Socjalna i Pomoc Społeczna na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji.

W Edynburgu mieszkam  od 2013 roku. Pracuję w jednej z Edynburskich szkół podstawowych jako nauczyciel wspomagający dla dziećmi z trudnościami edukacyjnymi. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez szkolenia a moim celem są studia doktoranckie z nauczania dzieci dwujęzycznych. W Szkole bez Granic pracuję od 2014 roku jako nauczycielem najmłodszej grupy w naszej szkole co daje mi ogromną radość i satysfakcję. Uwielbiam aktywne spędzanie wolnego czasu i poznawanie tajemnic Szkocji, ale jestem pełna akceptacji dla kanapowych leniuchów i dobrze ich rozumiem :D

Do Edynburga przyjechałam z Olsztyna. Jestem absolwentką Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, studia magisterskie w zakresie logopedii. Studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki z podstawami pracy w klasie integracyjnej i kolejne z wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, ukończyłam na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Natomiast studia podyplomowe w zakresie surdopedagogiki w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego. Ponadto ukończone liczne kursy i szkolenia dały mi możliwość wzbogacenia wiedzy i umiejętności w pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Poszerzyły wiedzę w zakresie stymulacji rozwoju mowy, terapii zaburzeń oraz profilaktyki.

Z wykształcenia jestem terapeutą zajęciowym i pedagogiem specjalnym. Studiowałam Pedagogikę specjalną ze specjalizacją Oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Warminsko-Mazurskim w Olsztynie. 

Bardzo cenię sobie pracę z dziećmi i z nimi obcowanie. Wiele się od nich uczę. Dzieci są moimi współtowarzyszami w podróży edukacji. W pracy bardzo bliska jest mi filozofia Janusza Korczaka, który twierdził, że dziecko jest osobą, człowiekiem. Ma swoją godność i swoje prawa. Nie ma dzieci- są ludzie"
Prywatnie jestem mama 8-letniej Amelii. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze i snuje wielkie plany na przyszłość.

 
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku metodyka nauczania w zakresie nauczania języka angielskiego. Z Polski wyniosłam wiele doświadczeń i satysfakcji zawodowej, pracując  jako nauczyciel w Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz w Prywatnym Studium Wyższej Szkoły Kupieckiej, jednakże największą radość przyniosła mi praca nauczyciela Helen Doron, innowacyjna metoda nauczania języka obcego na dywanie, m.in. z wykorzystaniem doświadczenia Montessori.
Byłam również wolontariuszem i opiekunem prawnym trzech podopiecznych jednego z łódzkich Domów Dziecka. Moim zadaniem była pomoc w nauce, jak również organizacja czasu wolnego moich podopiecznych.
Przygodę ze Szkocja rozpoczęłam w 2006 roku. W 2011 roku ukończyłam tłumaczenia (język niemiecki i hiszpański) na Uniwersytecie Herriot Watt. W trakcie studiów najciekawszym doświadczeniem był roczny wyjazd w ramach Erasmus Exchange do Wiednia oraz Walencji. Jestem osobą niezwykle komunikatywną i kocham pracę z dziećmi. Prywatnie mama dwójki dzieci, niezwykle absorbujących czas. Moja wielka pasja to jazda konna, której oddaję się w wolnych chwilach.
Pochodzę z Wrocławia, w 2009 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalności Resocjalizacja w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.
 

W ciągu studiów zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi, prowadząc badania na temat specyficznych trudności w nauce czytania i pisania. Moje prace, licencjacka i magisterska, dotyczyły tematyki dysleksji. W Polsce pracowałam na stanowisku pedagoga szkolnego w dwóch szkołach.

Do moich osiągnięć zaliczam między innymi napisanie dwóch programów zajęć z pedagogiem i przyznanie mi na nie dotacji unijnych. Moją pasją jest praca z dziećmi, wkładam w nią dużo zaangażowania. Do Szkocji przyleciałam w 2010 roku. Od 2014 roku pracuję w Szkole bez Granic jako nauczyciel.

Jakiś czas temu :) studiowałam w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Opolski) na kierunku: pedagogika ze specjalnością nauczanie początkowe. Tam też obroniłam pracę magisterską. A potem przez 36 lat pracowałam w szkole, pełniąc kolejno funkcje nauczyciela, wicedyrektora szkoły i pedagoga szkolnego.
 
Swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuję obecnie w nowych warunkach. Od początku istnienia Szkoły bez Granic uczę polskie dzieci mieszkające w Szkocji języka ojczystego. To zadanie trudniejsze niż codzienna praca w szkole w Polsce, ale i satysfakcja większa, szczególnie, że każdego roku przybywa nowych, chętnych do nauki uczniów.

Jestem mamą dwóch nastoletnich córek. Mieszkam i pracuję w Edynburgu od ponad 10 lat. Współpracuję ze Szkołą Bez Granic od blisko 5 lat. Moje rodzinne miasto to uroczy Świdnik koło Lublina.  Studia  pedagogiczne w zakresie nauczania początkowego ukończyłam na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, gdzie poznałam wielu wspaniałych przyjaciół, nauczycieli i profesorów.  Do chwili obecnej cenię sobię wykłady i ćwiczenia u Pani profesor S.Guz z dziedziny pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz edukacji dzieci techniką M.Montessori.

 

Wolne chwile poświęcam rodzinie, a zwłaszcza córkom, dla których staram się być bardziej przyjaciółką niż matką. Wierze, że przyjacielskie stosunki między dzieckiem a rodzicem wyzwalają u podopiecznych poczucie bezwarunkowej akceptacji, zrozumienia i wsparcia. Ponad wszystko cenię sobię szczerość i uczciwość, nie akceptuję matactwa i braku tolerancji. Swoją przyszłość wiążę z marzeniami o podróżach do dalekich krajów Afryki w ramach wolentariatu społecznego...

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam 22 lata temu która, związana jest z nauczaniem dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Do zawodu przygotowywałam się podejmując naukę w Studium Nauczycielskim. W celu podniesienia swoich kwalifikacji  rozpoczęłam studia wyższe o kierunku Wychowanie Przedszkolne na Uniwersytecie Opolskim.

Kolejnym krokiem mojej edukacji  były studia podyplomowe o kierunku Edukacja Elementarna Dziecka Sześcioletniego. Każdego roku w pracy zawodowej uczestniczyłam w różnych formach szkolenia zawodowego rozwijając przy tym  swoje predyspozycje.  Swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę wykorzystuję na co dzień w wykonywanej pracy.

Ukonczylam studia na Universytecie Podlaskim o kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza oraz pedagogikę wczesnoszkolną na University of Roathampton w Londynie. Zdobyłam certificat do pracy z dziecmi z autyzmem.


Mieszkam w Edynburgu od 9 lat. Bardzo lubię podróżować oraz spędzać aktywnie czas. Moją pasją jest praca z dziećmi i w tym kierunku chciałabym podążać, bo jak powiedzial Phil Bosmans - "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym."

Jestem nauczycielem geografii i przyrody z 25 letnim stażem pracy w szkole podstawowej i gimnazjum w Polsce. Współpracuję ze Szkołą bez Granic od początku jej istnienia tj. od 2009. Ukończyłam Wydział Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Ślaskim oraz Studia Podyplomowe Nauczanie Przyrody.
Lekcje prowadzę aktywnymi metodami nauczania, gdzie dzieci i młodzież poznają geografię i przyrodę Polski oraz zagadnienia z ekologii. Uczę nie tylko szacunku do przyrody i ojczyzny, ale również poszanowania drugiego człowieka.


Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci, a także szczęśliwą babcią. Fascynuje mnie psychologia i medycyna naturalna.

Jestem mamą Filipa i Leona. Do Edynburga przyjechałam w 2006. A ze Szkołą Bez Granic współpracuję od 2010. Jestem absolwentką Wydziału Filologiczno - Historycznego (spec.dziennikarstwo)  na Akademii Świętokrzyskiej. Ukończyłam także kurs pedagogiczny dla nauczycieli języka polskiego. Swoją przyszłość zawodową wiążę z nauczaniem.

 

Bardzo lubię obserwować postępy młodych ludzi w nauce, stale szukam nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy, odkrywam tajniki pedagogiki Marii Montessori. Usilnie próbuję opanować sztukę dłubania na drutach i szydełku...

Parę ładnych lat temu ukończyłem (nie, to wcale nie było tak dawno :) Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziesięciu lat mieszkam w UK, z czego większość w Edynburgu. Pewnego dnia wpadliśmy na siebie z Joanną Ulatowską i tak powstał pomysł na polską szkołę. Zawsze chciałem zrobić coś dla polskiej społeczności. Nie jest to łatwe, lecz przynosi wiele wewnętrznej satysfakcji. Miło jest usłyszeć  ciepłe słowa uznania pod adresem naszego grona pedagogicznego oraz patrzeć na rodziców wyrażających swoje zadowolenie z postępów "naszych" dzieci.

 

Poza pracą w szkole moją główną pracą jest pomoc rodzinom, by nie straciły finansowej stabilności w razie trudnych sytuacjach życiowych, zdrowotnych lub zawodowych. Osobiście chciałbym pozostać wierny mojemu "wewnętrznemu dziecku" z jego radościami i pasjami, by nie utracić ich stając się osobą dorosłą, bo"tylko dzieci wiedzą, czego szukają" - Zgadzam sie tu z Antoine de Saint-Exupery lub on ze mna, ale jakie to ma znaczenie ;)

Jestem magistrem historii, absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Szkocji mieszkam od 7 lat, ze Szkołą Bez Granic współpracuję od listopada 2011 roku. Mój 5- letni syn Fergus jest również uczniem naszej szkoły. Moim głównym celem jako nauczyciela jest przybliżenie naszym uczniom obrazu naszego ojczystego kraju z  perspektywy historii. Z mojego punktu widzenia jest to pomocne we wzbudzaniu u nich uczuć patriotycznych i szacunku dla własnej historii.

 

Za wzór pedagoga i człowieka uważam profesora Janusza Korczaka. Jego metody wychowawcze i podejście do dzieci są dla mnie modelem do naśladowania w pracy z naszymi wychowankami. Poza historia, która jest moja pasja w życiu zawodowym i prywatnym, interesuje się również ekonomia. Moja ulubiona forma relaksu jest czytanie książek i spacery z synem

Do Szkocji przyjechałam w 2008 roku po wielu, wielu latach pracy w szczecińskich szkołach jako nauczyciel języka polskiego i egzaminator maturalny. Ponieważ praca nauczyciela i wychowawcy zawsze sprawiała mi wiele satysfakcji, nie wyobrażałam sobie, że mogę bez niej żyć. Więc… wspólnie z Michałem Czyżykowskim (poznaliśmy się w Edynburgu) założyliśmy polską szkołę sobotnią. I tak zaczęła się cosobotnia przygoda z wieloma wspaniałymi ludźmi – małymi i dużymi, która trwa od 2009 roku. I mam nadzieję, nieprędko się skończy.

 

Moje marzenia? Móc więcej czasu spędzać z Zosią i Stasiem – moimi wnukami, stworzyć ligę scrabble i znaleźć grupę ludzi, którzy chcieliby porozmawiać o polskiej literaturze, o sztuce o filmie…

Ś.P. Ks. Piotr Czerwonka był członkiem naszego grona, pozostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek. Był Pallotynem. Pochodził z Gdyni. Ukończył seminarium duchowne księży Pallotynów w Ołtarzewie k/Warszawy w 1989 roku. Na kaplana został wyświęcony 6-go maja 1989 roku. Jego pragnieniem przed wstąpieniem do seminarium był wyjazd na misję. Po święcenich i przygotowaniu do wyjazdu na misje (był między innymi w Szkocji na trzech parafiach, praktykujac swój angielski) wyjechał w 1991 na misję do Papui Nowej Gwinei. Tam pracował do 2007 roku na trzech różnych parafiach (Torembi i Burui przy rzece Sepik w latach 1992-96, w parafii Boram w Wewak w latach 1997-2000 a nastepnie w parafii Ulupu w buszu w latach 2001-07). Po powrocie z misji, w latach 2007-09 był w sekretariacie misyjnym zgromadzenia Pallotynów, głosząc kazania i katechezy misyjne. Ponadto w tamtym czasie miał przez kilka miesiecy okazję wyjechać na kilka pielgrzymek w różne części Europy iaZiemi Świętej. W 2009 roku dostał propozycję wyjazdu do Sarasoty na Florydzie, aby przez trzy lata (kontrakt) pomoc pallotynom wloskim tam pracujacym.

 

Po zakończeniu pracy na Florydzie, przełożony skierował ks.Piotra (na prośbę Ks. Kardynała) do pracy w katedrze w Edynburgu. Tutaj pracował, pomagając jako wikary lokalnemu kosciołowi w katedrze oraz pracując jako duszpasterz dla części polonii mieszkającej w Edynburgu. Zmarł 9/2/2017 do ostatnich chwil realizując swoją misję.