V Dyktando „Gżegżółka”

Jubileuszowe V Polskie Dyktando w Szkocji i Irlandii Północnej „Gżegżółka”

8 marca o godzinie 10.00 w Leith Academy Szkoła bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka organizuje po raz piąty polskie dyktando o Złote Pióro Konsula RP Pana Dariusza Adlera.

W dyktandzie biorą udział uczniowie polskich szkół sobotnich z całej Szkocji oraz z Irlandii Północnej, zmagając się co roku z tajemnicami i meandrami polskiej ortografii. Jest zawsze dużo zabawy, choć wszyscy traktują konkurs bardzo poważnie. Każdy stara się, by zdobyć cenną nagrodę – prawdziwe piękne pióro z dedykacją otrzymywane z rąk Pana Konsula.

W tym roku po raz pierwszy, dzięki naszemu sponsorowi firmie England.pl zwycięzcy, oprócz Złotego Pióra, otrzymają także czytniki do e-booków.

Po raz trzeci zapraszamy do zmagań także wszystkich chętnych dorosłych.

W GRUPIE OPEN dyktando może pisać każdy, kto chce się dobrze bawić i jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Nie pytamy o wiek, wykształcenie, zawód…, nie wytykamy błędów…

W tym dyktandzie każdy jest zwycięzcą, bo uczestnicząc w nim, pokonujemy ortograficzne strachy z przeszłości!

Jak się zapisać? Zgłoś się, pisząc do nas maila lub przyjdź 8 marca przed godziną 10.00 do Leith Academy (20 Academy Park, EH6 8JQ Edynburg).